W tym miejscu zamieszczam wszelkie nowości 

Himalajska sól różowa. "Droga soli" od białego złota do białej trucizny.

2013-08-06 00:22:46, komentarzy: 3


Tak popularne jak dla naszej kuchni są solniczki, są również liczne choroby związane z dziennym spożywaniem soli. Życie nie jest możliwe bez soli. Jednak spożywanie soli nas zabija. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, nasza sól kuchenna nie ma nic wspólnego z oryginalną solą krystaliczną o której mówimy. Sól to w dzisiejszych czasach głównie chlorek sodu a nie solą. Naturalna sól krystaliczna składa się nie tylko z dwóch, ale ze wszystkich naturalnych pierwiastków. Są one identyczne z pierwiastkami naszego ciała, które je budują i może je znaleźć w "pierwotnym oceanie", z którego pochodzi całe życie.
Co ciekawe, nasza krew to sól zawierająca ten sam roztwór solny jak w przypadku morza pierwotnego. To płyn składający się z wody i soli. Ma również ten sam stopień zagęszczenia. Przepływa przez ponad 56.000 mil dróg wodnych i naczyń krwionośnych w całym organizmie wraz z siły ciężkości i lekkości oraz reguluje i równoważy funkcje naszego organizmu.W przeciwieństwie do soli kuchennej, sól krystaliczna zawiera 84 minerały i pierwiastki śladowych, elementów, które nasz organizm potrzebuje.


Co to jest Himalajska Sól Krystaliczna?
Kiedy mówimy o himalajskiej soli mamy na myśli tylko jeden określony typ soli krystalicznej, "oryginalnej", pochodzącej z jednego miejsca w wschodnim pasie Karakorum Himalajów w Pakistanie. Sól ta była przedmiotem kompleksowych badań medycznych opisanych w książce "Water & Salt - The Essence of Life" autorstwa dr Barbary Hendel, lekarza i biofizyka, Peter Ferreira. Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Miliony lat temu energia słoneczna wysuszyła główne morza. Ten rodzaj soli krystalicznej jest w całości czysty i naturalny, podobnie jak historyczny pierwotny ocean. Ta naturalna sól krystaliczna była przez miliony lat wystawiona na działanie ogromnego ciśnienia. Ciśnienie to było przyczyną powstawania soli krystalicznej. Im wyższe ciśnienie, tym bardziej doskonała struktura. Dzięki tym informacjom i energii, kryształy skały mają najdoskonalszą geometryczną strukturę. Sól krystaliczna płynie w czystych, białawych, różowawych i czerwonawych błyszczących żyłach gór solnych i krystalizuje się w obszarach, gdzie odpowiednie ciśnienie stworzyło tę perfekcyjną strukturę soli krystalicznej. Im bardziej geometrycznie idealny kryształ w kształcie sześcianu, tym większa ilość informacji, podobnie jak w przypadku diamentu. W soli krystalicznej, pierwiastki dostępne są w tak drobnych cząsteczkach, że mogą być łatwo wchłaniane przez komórki organizmu ludzkiego i poddane procesowi metabolizmu. Sól krystaliczna, w swojej doskonałej formie, z geologicznego punktu widzenia, jest również nazywany halitem. Dawniej, sól ta była nazywana także "solą króla", ponieważ była zarezerwowana dla rodzin królewskich. Zwykły obywatel dostawał tylko sól kamienną.


Różnica pomiędzy solą kamienną i solą krystaliczną

 

Sól kamienna
Pierwiastki zawarte w soli kamiennej nie są połączone w sieci krystalicznej soli, ale przyczepiają się do zewnętrznej powierzchni i szczelin struktury krystalicznej. Jest to podstawowa różnica pomiędzy solą kamienną a solą krystaliczną. Kryształ soli posiada najdoskonalszą strukturę. Ze względu na taką zaawansowaną formą, składniki są biochemiczne dostępne dla naszych komórek jako indywidualne wzorce częstotliwości lub wibracji. Sól kamienna jest tanią alternatywą dla soli kuchennej, a przynajmniej naturalnym i zdrowym produktem. Biochemicznie i biofizycznie ma jednak małe znaczenie dla naszego organizmu. Możemy jedynie odczuwać efekty rezonansowe struktury geometrycznej poprzez idealne ułożenie lub strukturę kryształu a nasze komórki mogą wchłonąć jedynie te pierwiastki, które występują w formie zjonizowanej. Tylko pod znacznym ciśnieniem, pierwiastki mogą zostać przekształcone w określony rozmiar, co czyni je jonowymi, co z kolei pozwala im przejść przez błony komórkowe naszego organizmu. Jest to ważne ponieważ nasze komórki mogą wchłonąć jedynie to, co jest dostępne w formie organicznej lub jonowej. Dlatego nie możemy wchłonąć minerałów z wody mineralnej, ponieważ nie są one odpowiednio oczyszczone aby mogły przejść przez ściany komórkowe. Z kolei, to co nie dostaje się do naszych komórek nie może być metabolizowane. Stąd, najlepsze wapno jest bezużyteczne, jeżeli nie może być dostępne dla komórek. To czego potrzebujemy to organiczna lub jonowa forma pierwiastka, w doskonałej naturalnej symbiozie wraz ze wszystkimi związanymi z nimi pierwiastkami, aby nasz organizm mógł je odpowiednio wykorzystać.


Sól krystaliczna
Czysta i naturalna sól krystaliczna została poddana ogromnemu ciśnieniu przez miliony lat. Ciśnienie jest odpowiedzialne za tworzenie się kryształów soli. Im wyższe ciśnienie, tym doskonalszy układ struktury krystalicznej. Sól jest dla nas przede wszystkim nośnikiem informacji, a nie przyprawą. Aby informacje zostały wchłonięte do komórek, wymagana jest struktura krystaliczna. Z chemicznego punktu widzenia, kamień i kryształ kwarcu to krzemiany. Jednak znaczna różnica w wysokości ciśnienia, któremu zostały poddane, odróżnia je od siebie. Kryształ kwarcu ma idealną formę geometryczną oraz doskonały układ struktury. Kamień nie ma. Jego składniki są chaotycznie rozmieszczone, ponieważ nie był poddany odpowiedniemu ciśnieniu, które pozwoliłoby utworzyć strukturę krystaliczną. Warstwy soli krystalicznej unoszą się z wiatrem w górach, mieniące się przejrzystymi białawymi, różowy lub czerwonymi żyłami. Elementy uwięzione w krysztale soli to cząsteczki, które są wystarczająco małe, aby mogły być wchłonięte przez komórki naszego organizmu i metabolizowane.
Pierwiastki Soli Kamiennej pochodzącej z pasma gór soli himalajskiej
100% czysta sól - zawiera 84 "naturalne" pierwiastki niezbędne dla naszego organizmu.


Moc soli pozwalająca na przekształcenia
Z naukowego punktu widzenia, sól posiada unikalną właściwość. W przeciwieństwie do wszystkich
innych struktur krystalicznych, struktura atomowa soli nie jest molekularna, ale elektryczna. Powoduje to, że sól daje się tak łatwo przekształcać. Po zanurzeniu kryształu kwarcu, nie zmienia on struktury molekularnej, pomimo faktu, że ma strukturę krystaliczną. Mimo, że kryształ może pobierać energię, kryształ kwarcu pozostaje ten sam. Kryształ jest unieruchomiony w materii, co powoduje, że nie możne być rozpuszczony lub odłączony od swej biegunowości.
Kryształ soli po zanurzeniu w wodzie rozpuszcza się i powstaje tzw. sole. Sole, to ani woda, ani sól. Produktu ten ma wyższy wymiar energetyczny niż woda lub sól osobno. Gdy sole paruje, pozostaje sól. To przekształcenie soli gwarantuje, że nie musi być ona metabolizowana w naszym organizmie. Skrobia przemienia się w cukier, białko w aminokwasy a tłuszcz w glicerynę i kwas. Ale sól pozostaje solą. Jest bezpośrednio dostępna dla komórek w formie zjonizowanej. Wszystkie inne środki spożywcze muszą być oddzielone, aby organizm ludzki mógł je wykorzystać. Jednak, sól zawsze pozostaje w swojej pierwotnej formie. Co więcej, dociera bezpośrednio nawet do naszego mózgu.


Lecznicze działanie soli
Dawno temu sól była bardzo wysoko ceniona w społeczeństwie! Rzymska armia otrzymywała często płatność w postaci soli (nasze słowo Salary (wynagrodzenie) pochodzi od tego słowa). Podobna do białego cukru rafinowanego, uznawana za białe złoto, została przerobiona na białą truciznę! Ciało uznaje sól kuchenną za agresywną truciznę komórkową. W celu neutralizacji i pozbycia się nadmiaru soli organizm musi poświęcić swoją wodę komórkową. Na każde 0,035 uncji chlorku sodu, którego nie można wyeliminować, organizm zużywa 23 razy większej ilości własnej wody komórkowej w celu zneutralizowania soli! Jeśli poziom soli jest nadal zbyt wysoki, organizm odwodnia się na poziomie komórkowym.
Odwodnienie jest związane z problemami z plecami i bólem. W książkach „Your Body's Many Cries for Water” i „How to deal with Back Pain & Rheumatoid Joint Pain” Dr. Batmanghelidj przedstawia argumenty za rozwiązywaniem problemów zdrowotych związanych z plecami, kręgosłupem przy pomocy wody i soli. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej www.watercure.com
Książka "Water & Salt Essence of Life" kładzie nacisk na znaczenie Soli krystalicznej jako najlepszej "uzdrawiającej mocy natury". W przeciwieństwie do soli kuchennej, sól krystaliczna zawiera 84 minerały i pierwiastki śladowych, elementów, które nasz organizm potrzebuje. Sól morska staje się coraz uboższa jakościowo ze względu na zanieczyszczenia i wciąż musi być przetwarzana. Innym kluczowym punktem jest to, że sól krystaliczna bilansuje poziom pH z powrotem do odpowiedniego poziomu, idealnego dla naszego zdrowia.
W książce "The pH Miracle" autorstwa Robert Young łączy kwaśną dietę z wieloma problemami zdrowotnymi. Usuwa z naszego organizmu wapń i magnez w celu neutralizacji zbędnych kwaśnych produktów. Dieta ta związana jest również z talią, ponieważ nasz organizm musi produkować tłuszcz w celu ochrony przed zbędnymi kwaśnymi produktami!!


Moje osobiste doświadczenia z Solą krystaliczną
Od czasu spożywania roztworu soli krystalicznej straciłam prawie 8 kg a mój cholesterol spadł do bezpiecznego poziomu po raz pierwszy od 10 lat. W zeszłym roku poziom cholesterolu wynosił 240, a teraz 188, LDL spadł z 155 do 125. Oczywiście mam wyniki badań potwierdzające powyższe dane! Minęło zaledwie 2 miesiące i zastąpiłam sól kuchenną solą krystaliczną.
Na spadek mojej wagi miały wpływ różne czynniki. Straciłam apetyt na słodycze! Mogę bezpiecznie przechodzić obok cukierni, obok lady z pączkami – wcześniej ciągnęło mnie tylko tam! Zadzwoniłam do właściciela przedsiębiorstwa i zapytałam: "Czy przyczyna braku apetytu na słodycze znajduje się w mojej głowie?” Odpowiedział, że dzięki naszej soli do organizmu dostarczana są wszelkie składniki odżywcze i mikroelementy potrzebne do poprawnego funkcjonowania organizmu, stąd zmniejszony apetyt na słodycze. Po wykonaniu kilku dodatkowych badań zdałam sobie sprawę, że odpowiedni poziom pH pozwolił mojemu organizmowi usunąć toksyny. Co więcej, moje ciało nie musi produkować komórek tłuszczowych w celu ochrony mojego ciała przed kwaśnymi produktami!
Co pozostaje po typowych solach to "chemicznie oczyszczony" chlorek sodu - nienaturalna postać chemiczna soli, którą organizm ludzki rozpoznaje jako coś zupełnie obcego. Ta forma soli znajduje się praktycznie w każdym spożywanym produkcie. Dlatego też, gdy dodajesz do żywności (już solonej) jeszcze więcej soli, Twój organizm nie będzie w stanie jej usunąć.
Jest to ważne, ponieważ ponad 90% pieniędzy, które ludzie wydają na żywność przeznaczana jest na przetworzoną żywność.
Typowe kryształy soli kuchennej są całkowicie od siebie odizolowane. Aby twoje ciało mogło przetworzyć kryształy soli kuchennej, musi poświęcić ogromne ilości energii.
Nieorganiczny chlorek sodu może uratować Cię od idealnej równowagi płynów i może przeciążyć twój układ eliminacji toksyn.
Gdy Twoje ciało stara się izolować nadmiar soli, na który jesteś narażony, cząsteczki wody muszą otoczyć chlorek sodu aby je rozdzielić na jony sodu i chloru w celu ich neutralizacji. Aby to osiągnąć, woda jest pobierana z komórek w celu zneutralizowania nienaturalnego chlorku sodu.
Powoduje to mniej niż idealną równowagę płynów w komórkach.
Wielu ludzi uważa, że sól morska jest zdrową alternatywą soli kuchennej, ale niestety już tak nie jest. Oceany są wykorzystywane jako wysypiska odpadów szkodliwych trucizn, takich jak rtęć, PCB i dioksyny. Wycieki oleju zanieczyszczającego morze zdarzają się coraz częściej. Przy ok. 89% wszystkich producentów soli morskiej dzisiejsza sól morska nie jest już tak zdrowa jak kiedyś.

 

Jeżeli przeanalizowalibyście pod mikroskopem sól morską to zauważylibyście nieregularne i wyizolowane struktury krystaliczne odłączone od naturalnych elementów otaczających je. Mimo, że sól morska zawiera wiele istotnych składników mineralnych, to nie wszystkie mogą być wchłaniane przez organizm, chyba że organizm zużyje ogromne ilości energii do ich ożywienia. Twoje spożycie netto jest wtedy niewielkie w porównaniu do ogromnych strat energii.
Jako, że struktura krystaliczna soli krystalicznej jest zrównoważona, to nie jest odizolowana od 84 elementów mineralnych, ale jest połączona z nimi je w harmonijny sposób. Oznacza to, że zawartość energii w postaci minerałów możne być łatwo metabolizowana przez organizm. Co więcej, sól krystaliczna dodaje energii. Twojemu organizmowi dostarczana jest odpowiednia ilość składników odżywczych przy niewielkiej stracie energii.
Himalajska krystaliczna sól różowa jest wydobywana ręcznie z głębi słynnego łańcucha górskiego. Utworzona i udoskonalana przez miliony lat ciśnienia geologicznego daje się o wiele łatwiej dzielić i wchłaniać przez organizm. Himalajska krystaliczna sól zawiera również 84 minerały i pierwiastki śladowe.

 

· Łatwo się wchłania
· Nie wpływa na ciśnienie krwi itp.
· Pomaga organizmu utrzymać równowagę pH
· Naturalnie zjonizowane dla optymalnego zdrowia
· Bogata w minerały
· Wolna od dodatków i środków przeciwzbrylajacych

 

Najbogatsza zawartość 84 składników odżywczych, których potrzebuje nasz organizm. Przeznaczenie: kąpiele odmładzające, nawilżanie skóry, napoje energetyczne, substancje aromatyczne do żywności.
Czysta, nieskażona sól - z czasów, gdy ziemia była bardzo czysta (nieskazitelna). Nie zawiera żadnych zanieczyszczeń ze środowiska.
Zawiera informacje z ponad 250 mln lat temu. Himalajska sól krystaliczna to przede wszystkim nośnik informacji. Ta specjalna sól czeka na moment, kiedy po dodaniu wody uwolni swoją zmagazynowaną energię oraz biofotony.Lampka własnej produkcji z wkładem z soli himalajskiej - właściwości zdrowotne - jonizowanie powietrza ( piękne ciepłe światło, niczym własne małe słońce )


« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • roxy 2:22, 31 grudnia 2013

  Super artykul, bardzo mi pomogl! Dzieki :)

  Odpowiedz
 • maxi 13:14, 14 listopada 2014

  Ja od kilku lat używam soli himalajskiej i uważam , że jest to najlepsza sól na ziemi . Zawiera ona aż 84 naturalne minerały , które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu . Najlepszej jakości i po dość niskiej cenie można kupić w grotach solnych Solana lub na solnysklep.pl

  Odpowiedz
 • younas rajpoot 7:38, 30 czerwca 2016

  Dear Sir,

  How are you? hope fine.

  Very happy to visit your website and would like to introduce our special Himalayan salt for your products with high quality guaranteed.

  We have best offer for you on container bases orders all sizes of food salt available in 1pln per kg from our warsaw warehouse, dark pink food salt,white food salt,light pink food salt,middium pink food salt all are in 1pln per kg now only for this week sizes are available.

  0-1mm
  0.2-0.8mm
  1-2mm
  1-3mm
  2-4mm
  2-5mm
  3-5mm

  All sizes are available in one price 1pln per kg from our warsaw Poland warehouse , offer is only for this week, on order booking you have to deposit 30% and the rest 70% you will pay on delivery of your container from 50-90 days.

  For your questions you are always most welcome.

  Awaiting for your first order confirmation today.

  Younas Rajpoot
  CEO
  www.rmytraders.pl


  RMY Traders Sp. zoo
  ul. Bluszczanska 7c , 00 - 712, Warsaw Poland
  KRS 0000543351, REGON 360797086, NIP 5252609364

  Polish handy no is = 0048784865274
  German handy no is = 004915213178180
  Pakistan handy no is = 00923007104361
  Turkey handy no is = 00905052143628

  Please note one of my above numbers runs all time besides flights.

  www.rmytraders.pl
  info@rmytraders.pl
  rmytraderswarsaw@gmail.com

  Odpowiedz

Kuchnia wegetariańska i wegańska. Przepisy by Agnieszka - zrób to sam.
(kliknij na poniższy obrazek)

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

 
 Piotr Borkowski - Londyn tel. +447555565341 - pbsoft1976@gmail.com
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych