W tym miejscu zamieszczam wszelkie nowości 

Hinduskie manowce duchowe

2017-09-04 01:47:12, komentarzy: 0

Zawsze uważałem rozwój duchowy to trudna ścieżka.
By z niej nie zboczyć i upaść lub zboczyć na manowce potrzeba wielu mądrości i błogosławieństw, ale skracając to do prostej analizy można rzec tak.
Tylko jasny i przenikliwy , mądry wolny od Ego umysł zdolny do kontaktu z BOSKĄ inteligencją oraz otwarte pełne miłości, empatii i współczucia serce mogą to dwa uwarunkowania jakie adept musi posiadać by jego duchowo ścieżka była właściwa.
Bez tego nawet poznanie świętych ksiąg i niesamowitej wiedzy o naturze wszechświata nie zapewni nam sukcesu w duchowej podróży.
Niech ten film o ludziach , którzy zapewne wiele z WEDYJSKIEJ mądrości poznali pokaże wam że to nie wystarczy.
Ten film ukazuje jak można mimo potencjalnie dużych możliwości i predyspozycji ludzi w tym filmie , zupełnie zboczyć w meandry jakie już z rozwojem duchowym nie mają nic wspólnego a nawet można śmiało ich ( bardzo ciekawe :-) czasem "odjazdy" ) nazwać duchowym upadkiem.
Zapraszam do obejrzenia filmu o Festiwalu który odbywa się raz na 12 lat w Indiach w miejscu świętym dla hindusów.
Można tam poznać wszelkiej maści joginów i "świętych" mędrców z których to każdy chwali się swoimi osiągnięciami w "jodze".
Film ukazuje bardzo ciekawie świat dla nas ludzi zachodu kompletnie nie znany ale może być dobrą nauką - w jakie meandry zgotowane nam przez nasz własny umysł mogą nas człowieka omamić i zwieść w drodze do celu. Celu który różnie jest nazywany , oświeceniem, nirvaną , zbawieniem itp.Tu mamy inny ciekawy reportaż zrobiony przez NATIONAL GEOGRAFIC o tym samym festiwalu , ale tak troche na wesoło, fajny dla oka materiał z 2013 roku.Tu pod spodem najnowszy festiwal z 2013 roku, gdzie już nie pokazują prawdy o tym poronionym festiwalu tylko obrabiają tak informacje UK lewackie media by pokazać WOW jakie to fajne i manipulują całkowicie zmieniając obraz z negatywnego w pozytywny. To zadanie lewaków w dzisiejszym świecie , czyli wywracanie wszystkiego do góry nogami. To co dobre przedstawiają nam jako złe a złe jako dobre. Wystarczy porównać dwa dokumenty , gdzie jeden jest zrobiony w latach 80 tych a drugi już w 2013 . Co festiwal się zmienił ? przez 30 lat ? Przecież on jest taki sam od tysięcy lat ... Manipulacja jest obecnym chlebem powszednim w i dotyczy każdej dziedziny życia.


 

In Kings With Straw Mats, Ira Cohen is both participant and observer to an extraordinary parade of people on pilgrimage into the heart of one of India's greatest sacred celebrations, the Kumbh Mela. With the eye of a filmmaker and the voice of a poet, Cohen introduces an array of holy men as they gather for the event, which occurs only once every 12 years. The Kumbh Mela traces its origin to a Hindu legend, which tells how four drops of the gods' holy elixir fell to earth from a "kumbh," or pitcher, during a battle with jealous demons fighting in the heavens. The celebration takes place at the point where the drops are said to have fallen to earth. The film examines the event's frenzied blend of showmanship, religious devotion, and madness.

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Kuchnia wegetariańska i wegańska. Przepisy by Agnieszka - zrób to sam.
(kliknij na poniższy obrazek)

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

 
 Piotr Borkowski - Londyn tel. +447555565341 - pbsoft1976@gmail.com
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych