W tym miejscu zamieszczam wszelkie nowości 

Jak najlepiej zacząć medytować ? (najłatwiejsza metoda dla początkujących adeptów)

2018-03-01 12:45:49, komentarzy: 0

W tym krótkim wpisie podaję metodę do początkowej próby medytacji.


Osoby które nie za bardzo wiedzą jak się do tego zabrać, choć w internecie są tysiące sposobów , to wiem że mają z tym problem.

Ja na łamach tego bloga wielokrotnie o tym pisałem i dawałem przykłady , ale teraz wpadła mi w ręce właśnie łatwa i ciekawa, a przede wszystkim skuteczna medytacja.


Nagrana oczywiście , dzięki czemu początkujący adept nie ma problemu, bo wystarczy się wyciszyć, siąść wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem i wsłuchać się w dźwięki i mantrę jakie są w medytacji jaką pokazuję poniżej.

W tym czasie najlepiej z koncentrować się jednocześnie na sercu i obserwować swój oddech.

Nic więcej.


1 - słuchamy

2 - obserwujemy swój oddech

3 - uwagę koncentrujemy na sercu.


Medytacja jest dla początkujących właściwej długości, nie za długa nie za krótka 20 minut, każdy da radę jeśli tylko będzie chciał.

W czasie medytacji mamy piękną ale ubogą muzykę ,  oczywiście harmonijną na instrumentach do tego stworzonych oraz głównym muzycznym

aspektem jest tu mantra OM.

Czyli pra-mantra wszystkich mantr, dźwięk przynoszący spokój , relaks, wyższą świadomość.

Także każdego kto chciałby bezpiecznie zacząć, medytować, choćby na początek relaksować się i napełniać światłem zachęcam do słuchania tej medytacji 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.

Znajdujemy miejsce i czas by nikt nam nie przeszkadzał, wietrzymy wcześniej pomieszczenie w którym będziemy medytować, siadamy wygodnie z prostym

kręgosłupem zamykamy oczy lub zapalamy świecę i patrzymy na płomień świecy jeśli kiedy zamknięte mamy oczy nasz umysł "odlatuje".

Wtedy możemy patrzeć na płomień świecy lekko przymrużając oczy , lub na przemiennie możemy otwierać oczy kiedy nasz umysł odpływa i zamykać kiedy znowu poczujemy relaks i taką potrzebę.

Ćwiczenie należy potraktować dość dyscyplinarnie, bo efekty na pewno nie przyjdą od 1 razu, ale na pewno po tygodniu czy dwóch , a na pewno po miesiącu cierpliwego medytowania z ową medytacją , powinniśmy już lekko zacząć wchodzić we właściwy stan medytacyjny.


Oczywiście medytacja i jej nauka to tematyka bardzo rozległa i pełna wielu nieporozumień, gdyż często ludzie mylą trans z medytacją , ale dlatego wybrałem taka prostą i uważam ładną i zachęcającą medytację nagraną, by każdy  mógł spróbować.

Oczywiście właściwej medytacji najlepiej uczyć się pod okiem właściwego mistrza duchowego, guru, przewodnika, ale w tych czasach na ziemi jest ich naprawdę bardzo niewielu. 


Namaste i powodzenia :

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Kuchnia wegetariańska i wegańska. Przepisy by Agnieszka - zrób to sam.
(kliknij na poniższy obrazek)

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

 
 Piotr Borkowski - Londyn tel. +447555565341 - pbsoft1976@gmail.com
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych